مدیریت فناوری اطلاعات، و شبکه دولت
حمیدرضا روحبخش معارف
مدیریت فناوری اطلاعات، و شبکه دولت

    .
۱۳۹۹/۱۱/۰۵

ارائه و بررسی طرح روستای هوشمند با حضور رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک وزارت کشور

در جلسه ای که صبح امروز در دفتر معاون محترم توسعه مدیریت و منابع استانداری و با حضور آقای دکتر شجاعان، رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک و فناوری اطلاعات وزارت کشور برگزار شد، طرح روستای هوشمند ارائه و مورد بررسی قرار گرفت.

در جلسه ای که صبح امروز در دفتر معاون محترم توسعه مدیریت و منابع استانداری و با حضور آقای دکتر شجاعان، رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک و فناوری اطلاعات وزارت کشور برگزار شد، طرح روستای هوشمند ارائه و مورد بررسی قرار گرفت.
پس از ارائه طرح روستای هوشمند توسط مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری ، آقای دکتر شجاعان ضمن بیان ضرورت توجه به استفاده از ابزارهای فناورانه و بیان اینکه در حال حاضر ICT   انتخاب نیست و ضرورت است اظهار داشتند وزارت کشور به دنبال بکارگیری ایده های نو و خلاقانه است و بطور کامل از اجرای این طرح حمایت خواهند نمود . رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک و فناوری اطلاعات وزارت کشور گفتند: با توجه به حضور شرکتهای توانمند بخش خصوصی و نهادهای دانشی استان براساس ظرفیت های قانونی موجود ،به مشارکت با بخش خصوصی برای راه اندازی سرویسهای الکترونیکی و حمایت از استارت آپها در این حوزه را تاکید داشتند. ایشان در ادامه به اهمیت داده های باز دولتی (OPEN DATA) و ایجاد API POOL  که برای راه اندازی سرویسهای الکترونیکی مورد نیاز است اشاره داشتند.
در ادامه آقای دکتر شجاعان ضمن ابراز خرسندی و قدردانی از فعالیت های صورت گرفته، استان خراسان رضوی را به عنوان پیشرو در حوزه هوشمند سازی و ایجاد سرویس های الکترونیک برشمرد و افزود: در صورت موفقیت پروژه در گام های اولیه وزارت کشور با حمایت کامل خود در جهت ملی شدن این طرح اقدامات و هماهنگی های لازم را انجام خواهد داد. وی با اشاره به اهمیت استفاده ازظرفیت بخش خصوصی، بر اولویت بندی اجرای خدمات بااهمیت و اثربخش و همچنین فرهنگ سازی استفاده از این خدمات نوین در روستاها تاکید کرد. 
 سرکارخانم موسوی،معاون محترم توسعه مدیریت و منابع استانداری ، ضمن تشکر از فعالیت های صورت گرفته در حوزه فناوری اطلاعات استانداری طی یکسال اخیر، بر استفاده از پتانسیل توامان نهادهای حاکمیتی، بخش خصوصی و ظرفیت های قانونی در اجرای این طرح تاکید کرد. وی با اشاره به در پیش بودن انتخابات و حجم مسئولیت های پیش رو، خواستار حمایت همه جانبه و نگاه ویژه وزارت کشور جهت تقویت زیرساخت های فناوری اطلاعات در ستاد استانداری، فرمانداری ها و بخصوص فرمانداری های جدید التاسیس شدند.  در این جلسه مدیر فناوری اطلاعات استانداری ضمن بیان ضرورت پرداخت به حوزه روستاها به عنوان اولویت اصلی در توسعه دولت الکترونیک و هوشمند سازی و کاهش شکاف دیجیتالی بین شهرها و روستاهای استان و لزوم گفتمان سازی موضوعات هوشمند سازی در روستاهای استان اظهار کرد: 27 درصد از استان پهناور خراسان رضی را روستاییان و عشایر گرانقدر تشکیل می دهند و اهمیت خدمات رسانی به آنان به صورت الکترونیک و با هدف کاهش هزینه ها و افزایش رضایتمندی آنان بر هیچکس پوشیده نیست. روحبخش افزود: استان خراسان رضوی با بیش از 2500 دهیاری می تواند مناشا خدمات و تحولات گسترده ای در توسعه منطقه ای باشد و انجام پروژه هوشمند سازی روستاها با مشارکت نهادهای دانشگاهی، بخش خصوصی توانمند و با نظارت استانداری می تواند به این مهم جامه عمل بپوشاند.  همچنین جناب آقای سراجی معاون محترم دفترهماهنگی امور روستایی درخصوص تعریف ردیف بودجه اختصاصی در سرفصل بودجه دهیاریهای استان با عنوان خدمات الکترونیکی و جهت دهی منابع اعتباری موجود برای اجرای طرح روستای هوشمند و حمایت و هماهنگی لازم از سوی سازمان همیاری دهیاری های کشور مطالبی را بیان داشتند.


منبع : مدیریت فناوری اطلاعات و شبکه دولت
تعداد بازدیدها : ۵۴

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
کدام بخش زیرپرتال بیشتر مورد نظر است؟
آماربازدیدکنندگان
اوقات شرعی