مدیریت فناوری اطلاعات، و شبکه دولت
حمیدرضا روحبخش معارف
مدیریت فناوری اطلاعات، و شبکه دولت

    .
۱۳۹۹/۱۱/۱۶

برگزاری جلسه کمیته توسعه دولت الکترونیک استان

در این جلسه در خصوص اجرای طرح هوشمندسازی روستاهای استان و استفاده از ظرفیت بخشهای استارت آپی،شتاب دهنده ها،تیم های نم افزاری مستقر در مراکز رشد دانشگاهی و شرکتهای توانمند بخش خصوصی حوزه فناوری اطلاعات استان تفاهم نامه منعقد شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ، درجلسه کارگروه توسعه دولت الکترونیک استانداری طرح استقرار و پیاده سازی روستاهای هوشمند استان با همکاری مشترک دفتر امور روستایی و شوراها و دفتر فناوری اطلاعات وشبکه دولت استانداری مطرح ومورد تایید و تاکید قرارگرفت. 
سرکار خانم مهندس موسوی معاون توسعه مدیریت ومنابع استانداری ضمن بیان ضروریت و اهمیت اجرای این طرح ،هم اندیشی ،همراهی و همکاری حداکثری کلیه دفاتر ستادی در کمک به اجرای درست و کارامد سرویسهای الکترونیکی مورد نیاز حوزه روستایی استان را تاکید ودرخواست نمودند . ایشان اظهار داشتند با اجرای این طرح بصورت پایلوت در این استان امکان توسعه و گسترش به سایر استانهای کشور نیز فراهم خواهد شد.
جناب آقای شفیعی مدیر کل محترم دفتر روستایی ضمن معرفی وضعیت روستاهای استان و مسائل مرتبط با روستا بیان داشتند، امروز جامعه روستایی بیش از پیش نیاز مند خدمات رسانی مطلوب با نگاه فناورانه به موضوعات می باشد و با اجرای طرح هوشمندسازی و استفاده از نرم افزارها وجهت دهی واختصاص منابع اعتباری لازم انتظار است مسائل و مشکلات موجود مرتفع شود.
جناب آقای مهندس روحبخش مدیردفتر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری ضمن اشاره به جایگاه فناوری اطلاعات استان خراسان رضوی و توانمندی نهادهای دانشی و بخش خصوصی در حوزه ICT، تعریف طرح هوشمند سازی روستاهای استان را فرصتی در بهره گیری از تمام محصولات دانش بنیان وفناورانه در بخش های مختلف هوشمند سازی دانستند .ایشان اظهار داشتند درراستای اجرای این طرح در نظر است کلیه سرویسهای الکترونیکی که به شهروندان کلان شهرها ارائه میشود به روستاییان عزیز ارائه شود وبراین اساس شکاف دیجیتالی موجود بین روستا و شهر کاهش خواهد یافت.
جناب آقای مهندس هاشمی رئیس محترم نظام صنفی رایانه ای استان، ضمن تشکر از تعریف این طرح بیان داشتند نظام صنفی رایانه ای رسالت نظم بخشی به محصولات نرم افزاری و راهکارهای فناورانه  شرکتهای بخش خصوصی و شتابدنده ها را به عهده دارد و با تمام ظرفیت به اجرای طرح هوشمند سازی روستاهای استان در راستای مسئولیت اجتماعی سازمان کمک خواهند کرد.
لازم به توضیح است ،تفاهم نامه 3 جانبه فی مابین کارگروه توسعه دولت الکترونیک استانداری، دفتر امور روستایی و شوراها و نظام صنفی رایانه ای استان امضاء و تبادل گردید.


منبع : مدیریت فناوری اطلاعات و شبکه دولت
تعداد بازدیدها : ۸۱

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
کدام بخش زیرپرتال بیشتر مورد نظر است؟
آماربازدیدکنندگان
اوقات شرعی