مدیریت فناوری اطلاعات، و شبکه دولت
حمیدرضا روحبخش معارف
مدیریت فناوری اطلاعات، و شبکه دولت

    .
۱۳۹۷/۱۰/۱۷

برپایی سه نمایشگاه شهرهوشمند درمشهد

برپایی سه نمایشگاه شهرهوشمند ،کامپیوتر و تجهیزات حفاظتی وامنیتی در مشهدسه نمایشگاه شامل هشتمین نمایشگاه شهر هوشمند، بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی کامپیوتر و نیز نمایشگاه تخصصی تجهیزات و فناوری های حفاظتی و امنیتی، امداد و نجات و ایمنی و آتش نشانی همزمان در مشهد گشایش یافت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ؛ این نمایشگاه ها با حضور سرپرست معاونت سیاسی ، امنیتی و اجتماعی همچنین  مدیرکل اداری و مالی و نیز مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری خراسان رضوی و برخی از مسئولان شهری گشایش یافت .
نمایشگاه بین المللی کامپیوتر در سالن های ابوسعید و مولوی و نمایشگاه شهر هوشمند در سالن فردوسی نمایشگاه بین المللی مشهد در قالب 250 غرفه برپا شده است.
125 غرفه از این تعداد مربوط به شرکت های کامپیوتری و 125 غرفه نیز در اختیار استارت آپ هاست.
نمایشگاه تجهیزات و فناوری های حفاظتی و امنیتی، امداد و نجات و ایمنی و آتش نشانانی نیز با 55 غرفه در سالن عطار تا 16 دی ماه پذیرای علاقه مندان است.
مدیر کل اداری ، مالی استانداری خراسان رضوی در این زمینه گفت : توسعه دولت الکترونیک ارتقا سطح خدمات از جمله سیاست های هفت گانه استانداری در سال 97 بود که در ابتدای سال به تمامی دستگاه ها ابلاغ شد.

صادق براتی افزود : راه اندازی میز خدمت حضوری و الکترونیکی از جمله راهبردهایی بود که طی این مدت به خوبی در دستگاه های اجرایی پیاده سازی شد.
 وی با اشاره به اینکه شعار شهر هوشمند هم اقدامی مهم در گستره ای وسیع از اجرا و پیاده سازی دولت الکترونیک و مکمل آن است به گونه ای که نه فقط برای شهر مشهد بلکه درتمامی شهرداری های استان باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
وی با بیان اینکه در شورای اداری استان هم تاکید شده که همه شهرداری های استان باید این موضوع محقق کنند ، افزود : با این حال این طرح با اولویت مشهد در دست پیگیری است و اقدامات خوبی در این حوزه صورت گرفته است.
وی ابراز امیدواری کرد : شهرداران استان هم این مصوبه شورای اداری را تا انتهای سال اجرایی کنند.
وی در ادامه با اشاره به پروژه جی نف (در راستای یکسان سازی نشانی ها و آدرس های پستی)به عنوان یکی از طرح هایی که بسترساز تحقق دولت الکترونیک است،افزود : این پروژه تا کنون در سطح استان حدود 96 درصد پیشرفت فیزیکی داشته ودر برخی شهرستان ها اجرای پروژه به انجام رسیده و در مشهد روند کار مطلوب است.
 براتی با اشاره به حذف مکاتبات فیزیکی در سیستم اداری هم گفت : در این حوزه عملکرد خوبی داشتیم و در این راستا در سال 96 درتوسعه دولت الکترونیک رتبه برتر کشور را کسب کردیم و تلاش بر تداوم کار با سرعت بیشتری است.
 وی عنوان کرد : تاکنون 4 هزار و 250 دستگاه اداری به این شبکه متصل شده و بیش از 4800 کاربر از آن استفاده می کنند و در ارزیابی های سال گذشته عملکرد استان ها در 6 شاخص از سوی نهاد ریاست جمهوری خراسان رضوی با کسب رتبه برتر در دو شاخص عملکردش عالی ، دو شاخص دیگر خیلی خوب و دوشاخص هم خوب بود.
 وی افزود : تلاش بر آن است امسال این عملکرد بهبود بیشتری یابد.


منبع : مدیریت فناوری اطلاعات و شبکه دولت
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۷۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
تا چه حد از مطالب سایت راضی هستید؟
آماربازدیدکنندگان
آب و هوا
www.it.khorasan.ir